Temat: Naturalne dobrze przyswajalne witaminy na kości, zęby, włosy - znacie?

Dobrze wiem że suplementów witaminowych jest w sprzedaży masa no ale chyba sami przyznacie że nie wszystkie z nich dają cokolwiek. A mi właśnie zależy na tym by suplementować siebie i rodzinę czymś co działa. Na zęby, układ kostny, skórę czy włosy. Myślałam o witaminach naturalnych i w większych dawkach. Rady?

2

Odp: Naturalne dobrze przyswajalne witaminy na kości, zęby, włosy - znacie?

Jest tego wręcz zalew, tylko pytanie jeszcze ile chcesz wydać. Za naprawdę dobre suple z witaminami zapłacisz więcej niż za to co reklamują. Za to masz pewność że witaminy się wchłoną, minerały też.

3

Ja bym właśnie dodał do tego minerały bo same witaminy to za mało. Jak już chcesz suplementacji to powinna być możliwie najbardziej kompleksowa.

4

Generalnie to jak najwięcej tych cennych składników powinniśmy mieć w codziennej diecie. Ogólnie to idealnie by było jakbyśmy w suplementach przyjmowali tylko witaminę K2 i D3 ale w praktyce się nie da.

5

Moim zdaniem bardzo ważna dla organizmu a mało doceniana jest witamina B12. Można ją przyjmować w różnych formach, propozycji jest sporo https://www.aptekagemini.pl/category/be … tamina-b12. Nie we wszystkich zestawach witamin ona się pojawia a ma wielki wpływ na produkcję erytrocytów. Tu widać że są wyroby dla dzieci nawet z witaminą B12.

6

Ja zauważyłem że ludzie jako tacy ignorują rolę witamin i mikroelementów w żywieniu. Jadamy byle co i potem się dziwić że jest awitaminoza. Od braku witamin słabnie organizm, mogą nawet wypadać zęby (wystarczy odstawić niby zwykłą witaminę C).

7

Skoro jesteśmy przy zębach to są ciekawe pasty suplementacyjne Biorepair do zębów. Dla dorosłych i dla dzieci, z ciekawym składem. Głównie tu chodzi o mikrocząsteczki wpływające dodatnio na szkliwo. Sporo produktów tej marki jest - https://www.aptekagemini.pl/group/biorepair. Opcja warta rozważenia plus rzecz jasna witaminki.

8

Jak człowiek chce to znajdzie dziś wszystko. Chyba nie ma takiego cennego składnika diety jakiego nie dałoby się uzupełnić dobrymi suplementami.