Temat: Kiedy załatwić fotografa na ślub?

Jest mnóstwo portali ślubnych, w których jest wiele porad zarówno dla pana młodego, jak i przyszłej panny młodej. Nie znalazłam nigdzie jednak informacji dotyczącej tego, w jaki terminie warto postarać się o umowę z fotografem. Nie wiem, jak jest z ich dostępnością i jakie wymagania w związku z tym trzeba spełnić. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o sesje plenerową.

2

Odp: Kiedy załatwić fotografa na ślub?

Sądzę, że przy dzisiejszym obłożeniu weleenym to warto wcześniej umówić się z fotografem. Wszystko to przez fakt, że obecnie Ci najlepsi są wręcz okupowani przez klientów. Nie ma się co dziwić, bo przecież każdy chce mieć jak najlepsze zdjęcia z tego wyjątkowego dnia.

3

Według mnie to powinno być nawet i półtora roku przed ślubem. Jeśli ktoś Ci zajmie termin to wtedy kiszka, no chyba, że znasz dobrego fotografa, który od ręki wykonuje sesje. Obecnie wiele par i tak nie robi sobie zdjęć w dniu ślubu, więc kwestia logistyczna jest prostsza i nie trzeba się wcale spieszyć z samymi zdjęciami.

4

No właśnie nie chcemy robić sobie zdjęć w trakcie ślubu, jeśli chodzi o plener. Z tym poczekamy może z tydzień albo dwa, albo po prostu do momentu, jak pogoda na to pozwoli. Mimo, że datą jest czerwiec, to jednak pogoda bywa kapryśna smile))

5

No różnie to bywa. Czasami jednak i zla pogoda powoduje, ze zdjęcia są lepsze, bo nie są oklepane. Dobry fotograf na ślub musi być już zarezerwowany tak jak sala, czy orkiestra. Warto mieć wszystko dopięte na ostatni guzik dużo wcześniej przed ostatecznym terminem, czy godziną zero, jak to niektórzy nazywają smile))

6

Godzina zero...niezłe...

7

No jak już klamka zapadnie to wiesz...

8

Każda sesja ślubna to osobna historia i tak też należy traktować kwestię rezerwacji. Wiele zależy od tego, jaka będzie lokalizacja danej sesji. Im bliżej miejscowości, z której pochodzi fotograf, tym można później podejść do zadania. Ale każdy musi sobie przecież zaplanować ewentualny wyjazd, nocleg i tak dalej.